Studentet.info
Komunikata :  UNIONI I STUDENTĖVE SHQIPTARĖ
Kyqur 10-05-2007 4:40:14 (2295 Lexime)

UNIONI I STUDENTĖVE SHQIPTARĖ


SHBA janė miqe tanė, dhe do jenė edhe ne tė ardhemenė

Unioni i Studentėve Shqiptarė eshte tronditur pėr lajmin pėr planifikimin e sulmit terrorist mbi bazėn ushtarake Fort Dix tė Nju-Xhersit nė SHBA. "Nė parim, dėnojmė ēdo akt terrorist pavarėsisht se kush e planifikon apo edhe e kryen, pa marrė parash qėllimin dhe motivin, mirėpo pėr ne ky rast ėshtė edhe mė i rėnd kur nė tė janė tė implikuar qytetarė tė kombit tonė" ,
"Tė planifikosh njė akt terrorist mbi njė bazė ushtarak tė njė shteti mik tė shqiptarėve e posaēėrisht tė Kosovės, do tė thotė tė jesh kundėr interesave tė popullit shqiptarė, ndėrsa tė sulmosh SHBA-tė do tė thotė tė sulmosh shtetin qė promovon vlerat demokratike.
Ėshtė mirė qė autorėt e kėtij komploti u kapėn nga autoritetet amerikane para se tė kryejnė aktin e planifikuar.

Unioni i Studentėve Shqiptarė edhe me kėtė rast, i shpreh mbėshtetje tė fort dhe tė parezervė qeverisė amerikane nė luftėn kundėr terrorizmit, ndėrsa pėr autorėt e kėtij komploti kėrkojmė qė tė vihen para drejtėsisė.
Jemi tė bindur se ky akt nuk do tė prek marrėdhėniet tonė tė mira me popullin dhe qeverinė amerikane, e cila ėshtė promotore e zgjidhjes sė statusit tė Kosovės.
Jemi tė bindur qė autorėt e kėtij planifikim janė njerėz tė manipuluar e tė infiltruar nga qarqe anti- shqiptare, anti-islame dhe anti-amerikane, aq mė tepėr kur kjo bazė qe strehė pėr refugjatėt kosovarė gjatė luftės sė fundit.
Edhe njėherė shprehim shqetėsimin tonė pėr tentimin e aktit terrorist mbi ushtrinė amerikane e cila tek ne nė Kosovė shihet si shpėtimtare dhe ruajtėse e paqes dhe stabiliteti jo vetėm nė Kosovė por edhe nė rajon


Unioni i Studenentve Shqiptarė
Bordi i Pergjithshem
Prishtin,Tiranė,Tetovė
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio