Studentet.info
Lajme : Jahiu largohet nga USSHM-ja
Kyqur 11-05-2007 8:28:04 (1484 Lexime)

Ylber Jahiu jep dorėheqeje nga posti sekretar I pergjithėshėm I USSHM-ės

TETOVЕ- 10 MAJ - Sekretari i pergjithshėm Unionit tė Studentėve Shqiptarė tė Maqedonisė Ylber Jahiu jep dorėheqje pas njė pune tė sukėseshme te tij. Sipas Jahiut arsyjet pėr dorėheqeje janė se ai nuk ka pasur mundėsi tė kontrolloj asnjėherė zhirollogarin e unionit studentor dhe tė dij se cilat janė tė hyrat dhe tė dalat.
Jahiu akuzohet se ka qenė I dėshtuar nė intervistat e tij dhe kryetari I USSHM-sė ka marė vendimin pėr largimin e punės si gazetar dhe nė vend tė tij tė emėrohet njė antarė tjetėr.

Mirpo Jahiu thotė se nuk largohem nga shkarkimi I gazterarit por pėr parregullsit qė bėhėn nė kėtė Union. Qė nga fillimi I revistės ende nuk janė blerė asnjė aparat digital,asnjė kompjuter dhe paisje tjera pėr punėn e revistės “Studenti Shqiptar”, mbajtja e kompjuterėve LAP-TOP nė shtėpi dhe manipulimi I kartelave studentore ėshtė vendimi largimit tė tij. Pagesa pėr bexhet e unionit janė 50-70 denar ndėrsa ju keni marė nga 150 denar dhe kjo mė detyron tė tėrhiqem nga posti qė mbaj dhe nga USSHM-ja thotė Jahiu.

Mė tej ai shton se ėshtė keqpėrdor edhe busti I Abdyselam Eminit. Nė mbledhjen e tė hollave pėr bustin kryesia e udhėhequr nga Jetmir Sejfuli ka manipuluar me grumbullimin e parave pėr bustin, tė gjitha punimet janė bėrė falas: Gurrėt, mermeri gjysma e hekurit dhe betoni shton mė tej Sekretari I pergjithshem I USSHM-sePor nė bazė tė informatave jozyrtare thuhet sė USSHM-ja ka pranuar nga Sadi Bexheti 7000 euro, komuna e Gostivarit 2500 Euro dhe shumė donacione tjera tė gjitha kėto janė keqperdorur nė emėr tė Bustiti tė Abdyselam Eminit
Po ashtu Jahiu thotė se pagesa e zyrės sė unionit bėhet 100 Euro ndėrsa kryesia deklaron se 150 Euro e pagaun qiranė e zyrės.
Tė gjitha vendimet qė janė marė nga kryetari Jetmir Sejfuli pa konsultimin e bordit janė keqpėrdorur duke manipuluar edhe me sponzorėt.
Nė fund tė deklaratės Ylber Jahiu shprehet se mė nuk do tė qėndroj as sekretar I pėrgjitshėm I USSHM-sė as zv.kryeredaktor I revistės “Studenti Shqiptar”.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio