Studentet.info
Njoftime : USSHM-ja largon sekretarin e tij Ylber Jahija
Kyqur 11-05-2007 9:02:24 (2179 Lexime)

USSHM-ja largon sekretarin e tij Ylber Jahija


Bordi drejtues i Unionit tė Studentėve Shqiptarė nė Maqedoni, pas mbledhjes sė mbajtur mė datė 8 Maj 2007, vendosi tė suspendoj z.Ylber Jahija nga detyra e sekretarit tė USSHM-sė, i emėruar pėrkohėsisht nė kėtė post.

Kėto ndryshime ndodhėn si rezultat i mospėrgjegjėsive tė tij dhe mospėrkushtimit tė mjaftueshėm qė Ylber Jahija ka treguar ndaj Unionit tė Studentėve Shqiptarė nė Maqedoni, duke abuzuar me detyrėn dhe besimin e dhėnė.

Abuzimet qė ai ka bė me postin, janė tė shumta, por pėr tė qenė sa mė transparent, i cekim vetem disa, si: kontaktimi i pesonave tė dyshimtė nga ana e tij pa dijeninė e Bordit udhėheqes. Tentimi pėr njollosjen e autoriteve tė disa profesorėve, siē janė rektori i UEJL-sė, z.Alajdin Abazi, si dhe profesorit Rufi Osmani. Sjellja jo korrekte e tij kundrejt studentėve duke manipuluar me detyrėn. Duke shkelur mbi autoritetin e USSHM-sė, ai ka dashur tė zgjedh probleme tė natyrave private, si: intervenimi nė notat semestrale, intervenimi i prindit tė tij nė rektorat pėr heqjen e pagesave tė semestrave, ose te paktėn, kalimi i tij nė kuotė shtetėrore apo lidhja e tij (in)direkte me dajėn e tij z.Mesut Shabani, prorektor nė Fakultetin Juridik, USHT.


Bordi drejtues i Unionit tė Studentėve Shqiptarė nė Maqedoni, nuk mundi tė hesht pas kėtyre paregullėsive nga njė rast i tillė, dhe nė mėnyre arbitrare vendosi largimin e tij nga detyra sekretar i USSHM-sė. Dhe si pėrfundim, tani ai shfrytėzon pėrsėri autoritetin qė dikur ja pat dhnėnė USSHM-ja, me qėllim tė vetafirmimit dhe karrierės sė tij, duke shpik gjėra tė pavėrteta pėr organizatėn dhe duke shpėrlarė veten e tij.

Me respekt,
Bordi i USSHM!
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio