Studentet.info
Lajme : Panairi Arsimor Ballkanik – Tetova 2007
Kyqur 13-05-2007 6:36:45 (1577 Lexime)

Panairi Arsimor Ballkanik – Tetova 2007

Tetovė, 11 maj, 2007 – Qyteti universitar i Tetovės, do tė jetė nikoqir i Panairit Arsimor Ballkanik, qė do tė mbahet mė 21, 22 dhe 23 Maj 2007, nė ambientet e Qendrės Kulturore tė Tetovės (Pallatit tė Kulturės).

Qėllimi i organizimit tė Panairit Arsimor Ballkanik nė Tetovė, ėshtė komunikimi i drejtpėrdrejtė me Universitetet qė tė njohtojmė me atė ēfarė ofrojnė nė programet e tyre pėr studentėt e ardhshėm, pėr studime postdiplomike.

Panairi Arsimor Ballkanik ėshtė njė dritare pėr nxėnėsit, maturantėt, studentėt, prindėrit, njerėzit e biznesit, institucioneve qeveritare e joqeveritare, fondacionet e ndryshme qė ofrojnė bursa qė tė komunikojnė me tė gjithė universitet publike dhe private nga rajoni, si nė Maqedoni, Kosovė, Shqipėri, Turqi, Bullgari, e shumė vende tjera.

Panairi Arsimor Ballkanik, ėshtė i pėrkrahur nga tė gjithė mediumet e shkruara dhe elektronike nė rajon, Tė gjitha mediat elektronike, ato tė shkruara nacionale dhe lokale i kanė dhėnė njė mbėshtetje kėtij aktiviteti tė rėndėsishėm pėr arsimin nė pėrgjithėsi.
Po ashtu nė margjinat e mbajtjes sė kėtij evenimenti, hapėsirė e veēantė do t'i kushtohet video-prezantimeve tė tė gjithė universiteteve nė veēanti, ku varėsisht nga axhenda e organizatorėve, vizitorėt do tė jenė tė njoftuar me atė se nė ē'kohė apo ē'vend, njė universitet i caktuar, bėn prezantimin e tij. Kjo bėhet qė vizitorėt edhe mė hollėsisht tė njihen me programet akademike tė universiteteve rajonale.

Panairi Arsimor Ballkanik, ėshtė njė mundėsi e pėrkryer qė maturantėt e shkollave tė mesme, tė profileve tė ndryshme, tė njihen mė se pėr afėrmi me ofertat universitare, qofshin ato universitete publike, private, apo private jofitimprurėse. Poashtu ėshtė njė rast i mirė edhe pėr studentėt dhe profesorėt tė cilėt dėshirojnė tė ndjekin studime master dhe doktorata sepse kėto universitete do tė ofrojnė programet ekskluzive pėr master e doktorata.

Po ashtu, panotė e tė gjitha shkollave tė mesme tė Tetovės gjatė tre ditėve do tė jenė tė ekspozuara nė ambientet e panairit qė prindėrit, qytetarėt e rastit apo edhe vetė maturantėt tė mund t'i shohin fotografitė e tyre. Pėr maturantėt dhe studentėt gjatė tėrė kohės do tė ketė muzikė tė gjallė dhe aktivitete interesante
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio