Studentet.info
Lajme : Arrestohet prodekani i Pedagogjikut nė Shtip
Kyqur 31-05-2007 7:23:35 (1393 Lexime)

Profesori nė pranga pėr 200 euro

Shtip, 30 maj - Punonjėsit e policisė, tė martėn nė mbrėmje kanė arrestuar prodekanin e Fakultetit Pedagogjik nė Shtip, i cili ka tentuar qė prej njė studente tė marrė 200 euro ryshfet me qėllim qė ajo tė fitojė notė kaluese. Prodekani dhe profesor i muzikės, tė martėn nė ambientet e Fakultetit Pedagogjik, i ka kėrkuar studentes B.N., nga Shtipi, 200 euro me qėllim qė t'i shkruajė notė kaluese, pėr shkak se kjo e fundit disa herė radhazi nuk ka mundur tė marrė provimin. Profesori dhe studentja kanė lėnė takim, gjatė tė cilit studentja duhej t'i dorėzonte paratė, por para se t'ia ēojė paratė profesorit, ajo ėshtė paraqitur nė polici, ku punonjėsit e policisė kanė shėnuar bankėnotat dhe kanė qenė nė gjendje gatishmėrie qė tė reagojnė menjėherė pasi profesori tė ketė pranuar paratė e studentes. Studentja dhe profesori gjatė njė bisede telefonike kanė rėnė dakord qė tė takohen para pėrmendores "Goce Dellēev" rreth orės 20 e 30 minuta.


Nė vendin e caktuar studentja ka mbėrritur me taksi, ndėrsa profesori e ka pritur nė veturėn e tij. Gjatė takimit nė sheshin e qytetit, nė Strumicė, profesori i ka dhėnė studentes njė libėr nė tė cilin i ka thėnė tė vendos paratė. Pasi vajza ka futur dy bankėnotat nga 100 euro nė libėr, profesori i ka thėnė se pėr tė fituar notėn, tė enjten duhet tė paraqitet nė Fakultet. Pas kėsaj, studentja ėshtė larguar nė drejtim tė taksisė me tė cilėn kishte ardhur, ndėrsa profesori drejt veturės, mirėpo nė ato momente kanė reaguar punonjėsit e policisė, tė cilėt nė prani tė dy dėshmitarėve kanė kontrolluar veturėn dhe kanė gjetur dy bankėnotat e shėnuara. Policia kundėr profesorit ka ngritur kallėzim penal pėr veprėn "marrje ryshfeti", ndėrsa gjatė ditės sė mėrkurė ai i ėshtė dorėzuar gjykatėsit hetues
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio