Studentet.info
Lajme : KOSOVA 35 VJET UNIVERSITET
Kyqur 15-02-2005 3:31:26 (1655 Lexime)


UNIVERSITETI I PRISHTINĖS SHĖNON 35 VJETORIN

Prishtinė - Senati i Universitetit tė Prishtinės nė kėtė jubile do tė ndaj titullin “anėtarė nderi i Universitetit tė Prishtinės” pėr rektorin e parė tė kėtij Universiteti Akademik Dervish Rozhajėn, pėr ish-rektorėt Akademik Gazmend Zajmin e Prof. dr. Ejup Statovcin, mandej pėr ish-profėsorėt e kėtij Universiteti prof. dr. Fehmi Aganin, Akademik Eshref Ademajn dhe Mr. Ukshin Hotin. Pos kėsaj Senati ndanė edhe ēmimin “Student i dalluar”.

Sipas disa njoftimeve, pos tė ftuarve tė tjerė nė kėtė kremtė do tė jenė edhe rektori i Universitetit tė Tiranės Prof. dr. Shezai Rokaj dhe ai i Universitetit Shtetėrorė tė Tetovės Prof. dr. Nexhbedin Beadini, ku pas perfundimit tė akademisė solemne tė tre rektorėt do tė meren vesh pėr njė sėrė qėshtjėsh mė interes pėr tre Universitetet. Nė kėtė takim temė e veqant do tė jetė edhe qėshtja e transferimit tė studentėve tė Fakultetit tė Mjekėsisė tė Universitetit tė Tetovės nė qėndrat Prishtinė, Tiranė dhe Shkup.
Ndryshe nga jubiletė tjerė, ky i 35-ti e gjenė Universitetin mė rektor tė kontestuar, i cili qė nga marrja e kėtij posti nuk njihet nga Ministria e Arsimit, Shkencės e Teknologjisė tė Kosovės.

Nga I dėrguar ynė nė Prishtinė: Besnik Krasniqi
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio