Studentet.info
Lajme : Profesorė grekė nė burg pėr keqpėrdorime tė evrofondeve
Kyqur 07-06-2007 13:29:29 (1355 Lexime)


Profesorė grekė nė burg pėr keqpėrdorime tė evrofondeve

ATHINĖ, 7 QERSHOR- Dėnime drakonike prej 14 vjet deri me burgim tė pėrjetshėm u janė shqiptuar disa profesorėve universitar dhe nėpunėsve grekė pėr shkak tė keqpėrdorimeve tė parave nga fondet e Bashkimit Evropian.
Akgjykimet, pėr katėr profesorėt e Universitetit pėr shkenca politike nė Athinė dhe tre tė punėsuarit nė administratėn e insitucionit tė njėjtė arsimor, mbrėmė i shqiptoi Gjykata nė Athinė.

Dy profesorė, ish-rektor dhe zėvendės-rektor i Universitetit pėr shkenca politike, janė dėnuar me burgim tė pėrgjithshėm prej 41 iteve.
Nga 16 vjet burg u ėshtė shqiptuar dy tė punėsuarve nė shėrbimin administrativ, ndėrsa shefi i shėrbimit universitar pėr kontabilitet ėshtė dėnuar me burg tė pėrjetshėm.


Dy profesorėt tjerė universitar, ish-rektor dhe zėvendės-rektor, janė dėnuar me nga 15 vjet burg me kusht.

Tė gjitha janė shpallur pėr fajtor pėr shpėrdorime financiare nė vlerė prej tetė milionė euro, tė kryera nga viti 1992 deri nė vitin 1998.

Pjesa mė e madhe e parave kanė qenė nga evrofondet tė dedikuara pėr realizimin e programeve universitare.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio