Studentet.info
Lajme : USAID dhe Universiteti i EJL me projekt pėr mėsim elektronik
Kyqur 08-06-2007 10:21:53 (1657 Lexime)

USAID dhe Universiteti i EJL me projekt pėr mėsim elektronik

TETOVĖ, 8 QERSHOR- Memorandum pėr mirėkuptim lidhur me projektin E-BIZ firmosėn sot Agjencia amerikane pėr Zhvillim Ndėrkombėtar (USAID) dhe Universiteti i Evropės Juglindore.

Nė kėtė mėnyrė pėrtėrihet liēenca ekskluzive e Qendrės pėr Zhvillim tė Bizneseve (CRB) pėr SkillSoft on-line kurseve pėr Maqedoninė, Kosovėn, Shqipėrinė, Serbinė dhe Malin e Zi.

„SkillSoft on-line stėrvitjet janė shembull pėr trendin global nė fushėn e stėrvitjeve tė quajtur mėsim elektronik", tha Hal Jeger, drejtor i projektit E-BIZ pranė USAID-it.Memorandumin e firmosėn Jegeri dhe rektori i Universitetit tė EJL-sė, akademik Alajdin Abazi.

Pėrveē promovimit dhe mundėsive pėr mėsim elektronik, CRB ofron edhe shėrbime konsultante dhe stėrvitje klasike nė klasė pėrmes zbatimit tė teknologjisė komunikuese informatike - IKT, duke pėrfshirė stėrvitje menaxhere, biznes konsalting, stėrvitje on-line, konferencė afariste dhe video-konferencė.

SkillSoft programi pėrfshin 4000 on-line kurse. Rreth 3000 kompani udhėheqėse i shfrytėzojnė kurset SkillSoft dhe mė shumė se 500 kompani tė mėdha botėrore i shfrytėzojnė zgjidhjet pėr mėsim elektronik tė SkillSoftit. /Makfaks/
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio