Studentet.info
Lajme : Promovim i gjeneratės sė tretė tė absolventėve tė Universitetit tė Evropės Juglindore
Kyqur 18-06-2007 2:42:28 (1471 Lexime)


Promovim i gjeneratės sė tretė tė absolventėve tė Universitetit tė Evropės Juglindore

TETOVĖ, 16 QERSHOR- Nė Universitetin e Evropės Juglindore, nė Tetovė u promovua gjenerata e tretė e absolventėve.

Nė ceremoninė solemne morrėn pjesė pėrfaqėsues tė Qeverisė sė Republikės sė Maqedonisė, tė USAID-it nga Uashingtoni, ambasadori i BE-sė nė Maqedoni, Ervan Fuere, zėvendėskryeministri Imer Aliu si dhe pėrfaqėsues tė ambasadave tė tjera nė Maqedoni.

Nė ceremoninė e promovimit hodhėn mbi 800 absolventė kapelat e zeza pėr te dėshmuar mbarimin e fakultetit ne kėtė universitet.Alajdin Abazi theksoi se kjo ėshtė njė ditė e madhe pėr tė gjithė, pėr sutedentėt, prindėrit, por edhe pėr Universitetin."Pėr ca ditė do ta merrni diplomėn e merituar nga Universiteti i Evropės Juglindore. Por, gjurmimi pas diturisė nuk duhet tė ndalojė kėtu. Pas diplomimit mos i mbyllni librat tuaj, por vazhdoni tė gjurmoni pas diturive tė reja" u shpreh rektori Abazi.
Ervan Fuerre tha duke iu drejtuar nė shqip studentėve se kjo ditė ėshtė e madhe pėr tė festuar pas njė pune tė lodhshme katėrvjeēare qė kanė bėrė ata nė Universitet.(studentet.info)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio