Studentet.info
Lajme : Shkolla Verore TEMPUS 2007
Kyqur 19-06-2007 2:17:35 (1579 Lexime)


Rektori i USHT-sė bėri hapjen solemne tė Shkollės Verore TEMPUS 2007

OHĖR 17 QERSHOR- Rektori i Universitetit Shtetėror tė Tetovės, prof.dr Sadi Bexheti, bėri hapjen solemne tė Shkollės Verore Tempus 2007 dhe Konferencės me temėn: “Strategjia e zhvillimit ekonomik dhe procesi evropian i integrimit - Maqedonia dhe pėrvojat nė shtetet fqinje” ku u dėshiroj punė tė mbarė pjesėmarrėsve tė shkollės dhe uroj tė vazhdoj kjo frymė e bashkėpunimit ndėrkombėtarė.

Pjesėmarrės tė kėsaj shkolle janė Dr. Iraj Hashi, profesor i Universitetit Stafordshire - Angli, Dr. Harald Niklasson, Dr. Marja Wadman dhe Dr. Dan Porsfelt, profesorė nga Universitetit Vaxio - Suedi, Dr. Marc Jegers, profesor nė Free University nė Bruksel, Belgjikė, profesorė nga Kosova dhe Shqipėria, si dhe stafi akademik i Fakultetit Ekonomik nėn kryesimin e dekanit tė Fakultetit Ekonomik tė USHT-sė, prof. dr. Petrit Pollozhani.


Nė kėtė shkollė marrin pjesė studentė nga USHT-ja dhe rajoni. Shkolla verore TEMPUS 2007 dhe konferenca mbahet nė Ohėr, nė lokalet e Hotel “Sllavia”, dhe do tė vazhdoj deri mė 21 qershor 2007, ku do tė zhvillohen edhe tema tjera si: Metodat kėrkimore nė biznes dhe ekonomi; Sistemi i Bolonjės dhe sigurimi i kualitetit nė arsimin sipėror; dhe Diskutime mbi plan-programin e ri (curricula) dhe strukturės sė lėndėve nė Fakultetin Ekonomik.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio