Studentet.info
Lajme : USHT fillon aplikimet
Kyqur 25-06-2007 7:19:00 (1481 Lexime)

Ja afatet dhe kushtet pėr transferimin nė USHT

TETOVĖ, 24 QERSHOR - Universiteti Shtetėror i Tetovės ka filluar procesin e aplikimit pėr transferimin e atyre studentėve tė cilėt do t'i ndjekin proceset edukative dhe arsimore-pedagogjike, nė vitin akademik 2007/2008, pranė kėtij institucioni. USHT njofton se tė drejtat pėr vazhdimin e studimeve mund tė realizohen nė institucionet e arsimit sipėror tė USHT me vetėfinancim, sipas masave dhe kritereve tė Programit, nė tė gjitha programet studimore tė akredituara.

Studentėt qė mė parė i kanė ndjekur studimet jashtė institucioneve publike tė arsimit sipėror, kanė mundėsi qė t'i vazhdojnė studimet e tyre nė vitin e parė nė ato studime tė institucioneve tė arsimit sipėror pėrkatės. USHT njofton gjithashtu se studentėt kanė tė drejtė tė kėrkojnė testim tė njohurive dhe nė bazė tė rezultateve tė treguara t'i regjistrojnė studimet nė vitin pėrkatės, ose nė bazė tė rezultateve tė treguara nga testimi i njohurive tė fituara, t'i realizojnė tė drejtat e tyre tė tjera.


Tė drejtė pėr vazhdimin e arsimimit, kanė studentėt e interesuar, tė cilėt i plotėsojnė kushtet sipas Ligjit pėr regjistrimin e studimeve nė institucionet e arsimit sipėror. Afatet pėr tė aplikuar janė deri nė 15 shtator tė kėtij viti, ndėrsa datat e fundit deri mė 31 dhjetor tė vitit tė ardhshėm. Kėrkesat pėr regjistrim duhet tė shoqėrohen edhe me dokumentacionin pėrkatės. (E.H.)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio