Studentet.info
Lajme : SEMINARI NDĖRUNIVERISTAR
Kyqur 05-07-2007 3:08:20 (1816 Lexime)

SEMINARI NDĖRUNIVERISTAR

Mavrovė, 5 Korrik- Seminari ndėruniversitar si pjesė e programit TEMPUS, me temė Menaxhimi i Kualitetit (Quality management). Pjesėmarrės nė kėtė seminar janė katėr Universitete: Universiteti Shtetėror i Tetovės, Universiteti “Shėn Kirili dhe Metodi”, Universiteti “Shėn Kliment Ohridski” dhe Universiteti i Evropės Juglindore.

Qėllimi i kėtij seminari ėshtė bashkėpunimi mes katėr Universiteteve nė unifikimin e procedurave, si psh. ajo e regjistrimit tė studentėve, procedura e marrjes sė diplomave dhe procedurat tjera administrative e universitare, si dhe implementimi i po tė njėjtave.
Procedurat e pėrgatitura do tė shqyrtohen dhe bashkėrisht do tė pėrgatiten konform Ligjit pėr arsim tė lartė dhe reformave bashkėkohore botėrore. Ky ėshtė seminari i 4-tė me radhė qė organizohet nė formė tė workshopit, ku pjesėmarrės ishin Rektorėt dhe Sekretarėt е pėrgjithshėm tė katėr Universiteteve. Universiteti Shtetėror i Tetovės u pėrfaqėsua nga Rektori, prof. dr. Sadi Bexheti, Sekretari i Pėrgjithshėm, Ali Salii dhe udhėheqės tė projektit nga ana e USHT-sė tė udhėhequr nga Mr. Afrim Alili. Nė fund tė kėtij projekti, Universiteti Shtetėror i Tetovės do tė fitoj certifikatėn ISO 9001:2000 qė pasqyron aplikimin e standardeve sipas sistemit Menaxhimi dhe sigurimi i kualitetit. Zyra pėr informim USHT
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio