Studentet.info
Komunikata : K o m u n i k a t ė
Kyqur 05-07-2007 7:02:43 (2691 Lexime)


K o m u n i k a t ė

Asistenti i lėndėve kushtetuese administrative, Ruhi Bakiu, i cili njė ditė mė parė (4 korrik), kishte njoftuar pėr grevėn e tij tė urisė, sot (5 korrik) e ka ndėrprerė atė.

Nė ndėrkohė, nė opinion u plasuan informata tė pasakta lidhur me familjarizmat, duke filluar nga Fakulteti Juridik, por edhe nė fakultete tė tjera tė UEJL-sė. Edhe pėrkundėr faktit se njėherė rastet janė shqyrtuar nga Bordi i Universitetit, megjithatė Rektorati vendosi qė tė formojė njė komision, i cili do t’i rishqyrtojė tė gjitha rastet e apostrofuara nė fakultete.

Nė tė njėjtėn kohė, angazhimet akademike nė UEJL, u pėrkasin fakulteteve gjegjėse nė bazė tė vlerėsimeve tė evaluimeve dhe cilėsisė akademike, sipas standardeve tė UEJL.
Meqė Fakulteti Juridik nuk e kishte paraparė angazhimin e asistentit nė fjalė, por, duke e pasur parasysh faktin se kontrata e tij vazhdon deri nė gusht tė vitit 2008, ai do t’i realizojė tė drejtat e tij, qė dalin nga marrėdhėnia e punės nė shėrbimet e Universitetit, me mundėsi angazhimi edhe nė mėsimdhėnie.

Me kėtė rast, UEJL edhe njėherė dėshmoi se i pėrmbahet standardeve europiane tė lirisė akademike dhe humane, duke respektuar transparencėn dhe duke qenė konzistentė nė ruajtjen dhe kultivimin e cilėsisė sė lartė akademike nė UEJL.


Tetovė, 5 korrik 2007
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio