Studentet.info
Lajme : Dennis Farrington: Nė Fakultetin Juridik nuk ka nepotizėm
Kyqur 10-07-2007 2:09:58 (2244 Lexime)


Dennis Farrington: Nė Fakultetin Juridik nuk ka nepotizėm

TETOVĖ, 9 KORRIK- Ushtruesi i detyrės, dekan i Fakultetit Juridik nė UEJL, Dennis Farrington nė njė konferencė pėr gazetarė shprehu qėndrimin e tij dhe tė Komisionit tė krijuar enkas pėr rastin e asistentit Ruhi Bakiu. Komisioni sot mbajti mbledhje, nė tė cilėn ishte i pranishėm edhe asistenti Bakiu, ku shqyrtuan ankesat e bėra nga asistentit nė fjalė, nėnvizoi nė konferencėn pėr gazetarė Dennis Farrington.

Ai u shpreh kategorik se nė Fakultetin Juridik tė UEJL-sė nuk ka nepotizėm. “Vetė asistenti Ruhiu u pajtua se ai ka vėshtirėsi tė punojė nė grup, kurse pėr ne ėshtė shumė e rėndėsishme puna nė grup”, tha Farrington. Unė gjatė kohės qė e ushtroj funksionin e dekanit ju siguroj se tė gjitha punėsimet janė bėrė nė bazė tė titujve shkencorė, theksoi ai.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio