Studentet.info
Lajme : VAZHDOJNĖ NDĖRTIMET NĖ UEJL
Kyqur 16-02-2005 4:10:46 (1522 Lexime)


Sė shpejti gati edhe Qendra e Biznesit

Tetovė, 16 SHKURT- Nė Univesritetin e Europės Juglindore vazhdojnė tė realizohen projekte tė ndryshme nė shumė sfera, ndėrkohė qė nuk kanė munguar edhe ndėrtimet e disa obkjekteve kryesore tė ndihmuara nga ndėrkombėtarėt, tė cilėt e kanė shndėrruar kėtė universitet nė njė vatėr arsimi me kushte shumė tė favorshme dhe me standarde perėndimore.
Brenda hapėsirės ku ėshtė i vendosur UEJL ėshtė ndėrtuar njė restorant i ri pėr nevojat e studentėve qė vijnė nga hapėsira tė ndryshme.Nė kėtė objekt, pėrpos restorantit, do tė ketė edhe katėr lokale shtesė me veprimtari biznesi, qė t’ua lehtėsojmė studentėve blerjen e artikujve tė tyre tė nevojshėm.
UEJL gjithashtu ėshtė nė fazėn e projektimit tė Qendrės sė Biznesit, pėr nevojat e Fakultetit tė Administrimit tė Biznesit.
Gjithashtu nė kėtė institucion tė lartė arsimor tani pėr tani funksionon njė supermarket qė i mbulon nevojat e studentėve me artikuj ushqimorė.
Pas njė pushimi disaditorė, pritet qė nė fund tė muajit studentėt tė kthehen pėr tė ndjekur ligjėratat e rregullta tė semestrit vijues - konfirmuan autoritetet e UEJL-sė.

Nga:Urim SALIHU
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio