Studentet.info
Lajme : Webfaqja e Ministris se Arsimit ne gjuhen Shqipe
Kyqur 22-08-2007 4:36:51 (1875 Lexime)


Faqja e internetit tė ministrisė nė shqip

SHKUP, 22 GUSHT- Ministria e Arsimit dhe Shkencės (MASH), ka bėrė promovimin e faqes sė re tė internetit, nė tė cilėn qytetarėt do tė mund t'i gjejnė tė gjitha informacionet dhe aktivitetet e ministrisė nė gjuhėn shqipe, maqedonase dhe angleze. Ministri i Arsimit dhe Shkencės, Sulejman Rushiti ėshtė shprehur se pėr herė tė parė faqja e internetit jep mundėsi qė komentet, pyetjet dhe sugjerimet e opinionit tė adresohen deri tek ministri, zėvendėsministri, sekretari shtetėror, zėdhėnėsja, si dhe tek tė gjithė udhėheqėsit e sektorėve tė ministrisė.
Risi nė faqen e internetit tė MASH ėshtė edhe linku pėr paraqitjen e korrupsionit. "Identiteti i personave qė do tė paraqesin korrupsionin do tė jetė i mbrojtur. Apelojmė tek tė gjithė qytetarėt e vendit sė bashku tė luftojmė kundėr korrupsionit dhe tė krijojmė kushte sa mė tė mira pėr fėmijėt tanė nėpėr institucione arsimore", ka deklaruar Rushiti.

www.mon.gov.mk
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio