Studentet.info
Lajme : Edhe njė sportel nė USHT
Kyqur 30-08-2007 8:10:20 (1466 Lexime)

Postat nė shėrbim tė studentėve

Tetovė, 29 gusht - Postat e Maqedonisė tė mėrkurėn inauguruan njėsinė e re punuese brenda Universitetit Shtetėror tė Tetovės. Sipas autoriteteve tė Postės ky aktivitetet ėshtė me qėllim tė lehtėsimit tė mėnyrės sė pagesės pėr studentėt.
Njėsinė punuese nė USHT solemnisht e pėruruan drejtori pėr Komunikacion postar dhe eksploatim, Ilmihasan Hasipi, drejtori i postės sė Tetovės, Muahmet Zylbehari, dhe pėrfaqėsues nga rektorati i Universitetit.
Drejtori Zylbehari duke vėrejtur se hapja e Njėsisė punuese nė hapėsirėn e USHT-sė ėshtė edhe njė investim qė bėjnė Postat e Maqedonisė, tha se me kėtė hap dukshėm do tė pėrmirėsohen shėrbimet ndaj studentėve, personelit universitar dhe qytetarėve tė tjerė.

"Nė tė ardhmen studentėt nuk do tė kenė nevojė qė pėr tė kryer shėrbimet e tyre tė shkojnė nė postat tjera qė janė mė tė largėta dhe shkaktohen vėshtirėsi nė shėrbime", tha drejtori i Postės sė Tetovės. Sipas tij njėkohėsisht duhet patur parasysh edhe faktin se nė afėrsi gjenden edhe shkolla e Mesme medicinale dhe ajo e bujqėsisė, tė cilėve sipas tij kjo postė do t'u dalė nė ndihmė. Nė bazė tė asaj qė sqaron Zylbehari fillimisht do tė funksionojė njė sportel i autorizuar, ndėrsa nė afat shumė tė shkurtėr do tė hapet edhe njė tjetėr.


"Duke patur parasysh nevojėn e shėrbimeve postare dhe pagesore Postat e Maqedonisė, Njėsia rajonale nė Tetovė, do tė vazhdojnė me hapjen e kėtyre njėsive punuese nė ato vende ku vlerėsohet se ekziston nevoja, ndėrsa planifikojmė qė sė shpejti tė zgjerohemi edhe me njė sportel te Fakulteti juridik dhe ai ekonomik", tha Zylbehari.

Nga: Urim HASIPI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio