Studentet.info
Lajme : Diplomon gjenerata e parė e studentėve nė studimet post diplomike nė SHBA
Kyqur 15-09-2007 8:56:23 (1449 Lexime)

Diplomon gjenerata e parė e studentėve nė studimet post diplomike nė SHBA

PRISHTINĖ, 15 SHTATOR- Ka diplomuar gjenerata e parė e studentėve kosovarė tė cilėt kanė bėrė studimet post diplomike nė universitete tė ndryshme nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Shkollimi i tyre nė SHBA ėshtė mundėsuar nga programi i Fondit Amerikan pėr Edukim nė Kosovė nė bashkėpunim me Kėshillin Amerikan. Ky program ka pėr qėllim qė tė mbėshtes zhvillimin afatgjatė nė Kosovė.


Drejtori i KAEF-it, Abaz Recica nė njė takim me media theksoi se ėshtė shumė e rėndėsishme qė tė shkollohen kuadro jashtė vendit, tė cilėt nė tė ardhmen mund tė jenė nė shėrbim tė ndėrtimit dhe zhvillimit tė Kosovės. Ndėrsa, studentėt qė sapo kanė pėrfunduar studimet nė SHBA, thonė se kjo ka qenė pėrvojė shumė e mirė. Aktualisht nė universitete tė SHBA-ve janė duke studiuar 16 studentė kosovarė tė pėrzgjedhur nga ky program, ndėrsa kėtė vit do tė pėrzgjedhen 8 studentė.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio