Studentet.info
Lajme : Fillon viti i ri akademik 2007/2008
Kyqur 01-10-2007 4:56:28 (1748 Lexime)


Fillon viti i ri akademik 2007/2008

SHKUP-TETOVĖ, 1 TETOR - Kryetari i Qeverisė tė Republikės sė Maqedonisė, Nikolla Gruevski sot do tė drejtohet nė Universitetin "Goce Dellēev" nė Shtip, me rastin e shėnimit tė fillimit tė vitit tė parė akademik.
Siē kumtoi pres shėrbimi qeveritar ngjarja do tė mbahet nė Pallatin e kulturės "Aco Shopov".
Kryeministri Gruevski me rastin e njejtė sot do tė ketė fjalim edhe nė Fakultetin e Makinerisė pranė Universitetit Shėn Cirili dhe Metodi nė Shkup.
Zėvendėskryeministri i obliguar pėr ēėshtje ekonomike Zoran Stavrevski do tė drejtohet para studentėve nė Fakultetin ekonomik pranė Universitetit "Shėn Cirili dhe Metodi".Zėvendėskryeministrja e evrointegrimeve Gabriella Konevska-Trajkovska do tė flasė nė Universitetit evropian nė Shkup, ndėrsa nėnkryetari i Qeverisė i obliguar pėr bujqėsi dhe arsim Zhivko Jankullovski do tė mbajė fjalim nė Fakultetin pėr administrim dhe menaxhment tė sistemit informues pranė Universitetit "Shėn Klimenti i Ohrit" nė Manastir.
Ministri i Arsimit Sulejman Rushiti do tė mbajė ligjėrata nė Universitetin shtetėror nė Tetovė, ndėrsa solemnisht do ta hapė edhe orėn e parė akademike tė Akademisė evropiane tė filmit ESRA Paris-Shkup-Nju-Jork nė Shkup
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio