Studentet.info
Lajme : Shėnohet sot 10 vjetori i protestave studentore
Kyqur 01-10-2007 6:43:22 (1574 Lexime)

Shėnohet sot 10 vjetori i protestave studentore

PRISHTINĖ, 1 TETOR- Kėshilli Organizativ i Protestave tė 1 Tetorit tė vitit 1997, do tė shėnojė 10 vjetorin e atyre ngjarjeve, me vizitėn qė do t’i bėjnė sot Albin Kurtit, njėrit prej udhėheqėsve tė protestės, i cili aktualisht po mbahet nė arrest shtėpiak.
Me rastin e kėtij jubileu, Kėshilli po ashtu do tė bėjnė homazhe te varri i rektorit tė atėhershėm tė Universitetit tė Prishtinės, Ejup Statovci.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio