Studentet.info
Lajme : Nė Universitetin e Prishtinės sot fillon viti akademik 2007/08
Kyqur 01-10-2007 6:44:28 (1548 Lexime)


Nė Universitetin e Prishtinės sot fillon viti akademik 2007/08

PRISHTINĖ, 1 TETOR- Nė tė gjitha fakultetet dhe shkollat e larta tė Universitetit tė Prishtinės sot fillon viti akademik 2007/08. Ministri i Arsmit, Agim Veliu, pėrmes njė mesazhi drejtuar studentėve dhe mėsimdhėnėsve thekson se ky ėshtė vit i definimit tė statusit tė Kosovės, andaj tė gjithė duhet tė tregojnė pėrkushtim dhe vendosmėri pėr realizimin e qėllimeve madhore.
Veliu mė tej thekson se kėtė vit akademik po ndodhin shumė ndryshime pozitive nė arsimin e lartė falė angazhimit intensiv bashkė me Universitetin e Prishtinės. Sipas Veliut, rritja e cilėsisė ka shėnuar rezultate tė dukshme dhe kjo mbetet njė objektiv i rėndėsishėm nė pėrpjekjet e pėrgjithshme nė arsimin e lartė. Ai i fton tė gjithė qė me pėrkushim e optimizėm ta shndėrrojnė Kosovėn nė shoqėri tė dijes
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio