Studentet.info
Lajme : UP U JEP DIPLOMA QEVERITARĖVE
Kyqur 18-02-2005 9:21:50 (9328 Lexime)


A DO TĖ PAJISET ZV-KRYEMINISTRI I KOSOVĖS ME DIPLOMĖ FAKULTETI?!

PRISHTINĖ, 18 SHKURT- Studenti 55 vjeqarė, tani zv-kryeministėr i Kosovės, Adem Salihaj, do tė nėnshtrohet provimit me shkrim pėr tė mbrojtur temėn e diplomės, tė premtėn nė orėn 10:00, nė lėndėn "Formim Letrar" te prof. Fadil Raka, nė sallėn nr. 83 tė Fakultetit Filologjik nė Prishtinė. Kėtė e ka pohuar edhe vetė zv-kryeministri duke thėnė se "kjo ėshtė ēėshtje private dhe se mbrojtja e temės sė diplomės nuk do tė jetė e hapur pėr media".

"Ata qė do tė hyjnė tė premtėn nė kėtė provim e kanė tė kryer punėn, vetėm do tė paraqitėn formalisht" ka thėnė mentori i zv-kryeministrit, Prof. Fadil Raka. Kjo deklaratė e mentorit tė studentit zėvėndėskryeministėr tė len pėrshtypjen se qė nga e premtja e tutje edhe zv-kryeministri z. Adem Salihaj nuk do tė konsiderohet mė student.
Mė kėtė po u mbyllet goja tė gjithė atyre qė kanė pėrqeshur kabinetin aktual qeveritarė tė Kosovės duke e konsideruar kėtė si tė pashkollė.
Sido qė tė jetė, disa muaj pas diplomimit tė kryeministrit tė Kosovės nė lėmin e drejtėsisė, edhe zėvėndėsi i tij, edhe pse nė moshėn 55 vjeqare, pritėt tė paisėt me diplomė universiteti, por mė kusht nėse e kalon provimin me shkrim.

Nga Besnik Krasniqi
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio