Studentet.info
Lajme : Studentėt tė bashkuar nė luftėn kundėr trafikimit me njerėz
Kyqur 02-10-2007 9:09:13 (1824 Lexime)Studentėt tė bashkuar nė luftėn kundėr trafikimit me njerėz

TETOVĖ, 2 TETOR - Ministria e arsimit dhe shkencės (MASH), nė bashkėpunim me Unionin e Studentėve tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės (US-USHT) dhe organizatėn joqeveritare “Eco-action” nga Tetova, tė martėn, kanė organizuar tribunė nė temėn “studentėt tė bashkuar nė luftėn kundėr trafikimit me njerėz”.
Nė kėtė tribunė, tė organizuar nė ambientet e USHT-sė, ekspertė nga Ministria e Punėve tė Brendėshme (MPB) dhe sektori joqeveritar, kanė trajtuar dukurinė e fenomenit tė trafikimit me njerėz. Pranvera Kasami, juriste, ka folur pėr legjislativėn dhe rolin e institucioneve tė Republikės sė Maqedonisė, nė luftėn kundėr trafikimit me qenie njerėzore.Ndėrkaq, pėr praktikat e luftės sė drejtpėrdrejtė tė kėsaj dukurie ka folur, Lulzim Shabani, inspektor i lartė nė Ministrinė e punėve tė brendshme. Nė vazhdim ėshtė zhvilluar njė debat ndėrmjet ekspertėve dhe studentėve
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio