Studentet.info
Lajme : DAAD prezanton nė USHT bursat pėr studentėt
Kyqur 05-10-2007 6:39:25 (1600 Lexime)


DAAD prezanton nė USHT bursat pėr studentėt

Tetovė, 4 TETOR- Shėrbimi pėr Shkėmbim Akademik Gjerman (DAAD), ka prezantuar bursat pėr kėtė vit dhe pėr vitin akademik 2008-2009, nė Amfiteatrin e Rektoratit tė Universitetin Shtetėror tė Tetovės.
Pėrfaqėsuesi i DAAD-sė, Benjamin Langer, para studentėve ka prezantuar tė gjitha llojet e bursave pėr tė cilėt studentėt kanė tė drejtė tė aplikojnė. “Nė vitin akademik 2008-2009 DAAD ofron bursa pėr disa kategori. Studentėt kanė tė drejtė tė aplikojnė pėr bursa nė kurset gjuhėsore pėr studentė nė universitetet verore, bursa pėr studentėt e gjermanistikės, praktikė pėr studentė nė fushėn e shkencave natyrore dhe inxhinierisė, bujqėsisė dhe pylltarisė, bursa pėr artistė, bursa pėr studime pasuniversitare, bursa pėr qėndrime me qėllime hulumtuese pėr profesorė, bursa hulumtuese pėr doktorantė dhe shkencėtarė tė rinj” tha Langer. Ai ka bėrė tė ditur se afati pėrfundimtar pėr aplikim ėshtė nė 15 nėntor.


Informata mė tė hollėsishme pėr kėtė mund tė mirren nė www.daad.de/stipendien ose nė zyrėn e DAAD-sė nė Shkup, e cila ndodhet nė rr.Arhimedova 5, respektivisht nė Fakultetin e Shkencave Natyrore nė Universitetin ”Shėn Kirili dhe Metodi”.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio