Studentet.info
Lajme : Universiteti Shtetėror i Tetovės merr certifikatėn ISO 9001: 2000
Kyqur 06-10-2007 4:59:19 (2772 Lexime)


Universiteti Shtetėror i Tetovės merr certifikatėn ISO 9001: 2000

Tetovė, 5 TETOR - Universiteti Shtetėror i Tetovės ka marrė certifikatėn ISO 9001: 2000. Pas auditimit tė jashtėm qė ka bėrė kompania zvicerane pėr kontroll dhe standarde “SGS”, ditėn e premte, ėshtė ardhur nė pėrfundim se USHT-ja plotėson standardet e kėrkuara pėr kėtė certifikatė. Me kėtė USHT-ja fiton certifikatė pėr realizimin e veprimtarisė sė vet, nė bazė tė familjes sė standardeve tė ISO 9000. Certifikata nė fjalė ėshtė e akredituar nga “UKAS”.Kjo arritje ėshtė rezultat i punės njė vjecare tė e kėshillit pėr menaxhim me kualitetin, tė cilėt punuan nė kuadėr tė projektit TEMPUS me titull “QUALIMUM”. Pėrkrahje mė tė madhe pėr realizimin e kėtij projekti ka dhėnė Rektori i USHT-sė,prof. dr. Sadi Bexheti.

Krejt kjo tregon se USHT-ja bėn riorganizim tė ri strukturor tė brendshėm, nė pėrputhje me standardet bashkėkohore evropiane. Qėllimi i realizimit tė kėrkesave prej standardit tė ISO 9001: 2000, ėshtė mbulimi i tė gjitha proceseve qė realizohen nė veprimtarinė e USHT-sė dhe dokumentimi i mirėfilltė i tė gjitha aktiviteteve. Me kėtė dėshmohet se orientimi i udhėheqėsisė sė Universitetit ėshtė i drejtuar nė pėrkrahjen dhe stimulimin e suksesit tė studentėve.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio