Studentet.info
Lajme : Studentėt protestojnė kundėr copėtimit tė Kosovės
Kyqur 11-10-2007 3:11:17 (1364 Lexime)

Studentėt protestojnė kundėr copėtimit tė Kosovės

PRISHTINĖ, 10 TETOR- “Kundėr copėtimit tė Kosovės dhe nė mbėshtetje tė pavarėsisė”, ishte motoja e protestės sė sotme nė Prishtinė, organizuar nga Unioni shqiptarė i studentėve. Pėrpos studentėve tė UP-sė, nė protestė kanė marrė pjesė edhe shumė tė tjerė nga Universiteti i Tetovės dhe ai i Tiranės si dhe qytetarė.
Udhėheqėsit e protestės kundėrshtuan fuqishėm opsionin e ndarjes sė Kosovės. Ata kėrkuan nga institucionet e Kosovės qė tė mos shkelet gjaku i atyre qė luftuan pėr pavarėsinė e Kosovės. “Jemi kundėr ndarjes sė Kosovės dhe nuk duam kushtėzime tė pavarėsisė.Duhet tė sensibilizojmė opinionin e gjerė ndėrkombėtarė dhe vendorė se Kosova nuk pret mė, studentėt nuk presin mė dhe se ky ėshtė veē fillimi i protestave tona pasi qė ne nuk do tė ndalemi deri nė realizimin e qėllimit tonė, pavarėsimit tė plotė tė territorit tė Kosovės” u tha ndėr tė tjera nė protestėn e organizuar nga Unioni shqiptarė i studentėve nė Prishtinė
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio