Studentet.info
Lajme : Fan Noli dhe Mitrush Kuteli tani nė pulla postale nė Maqedoni
Kyqur 20-10-2007 8:08:14 (1883 Lexime)


Promovohen dy pullave postale Fan Noli dhe Mitrush Kuteli nė USHT

TETOVĖ, 19 TETOR- Nė amfiteatrin e Rektoratit tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės u organizua njė program i pasur artistik me rastin e promovimit tė pullave postale me figurat e shquara tė letėrsisė dhe kulturės shqiptare, Fan Noli dhe Mitrush Kuteli.
Kjo ėshtė njė iniciativė e pėrbashkėt e Universitetit Shtetėror tė Tetovės dhe Postave tė Maqedonisė, qė njėkohėsisht paraqet nismė bashkėpunimi mes kėtyre dy institucioneve. Ceremoninė e promovimit tė pullave postale e hapi Prorektori pėr shkencė doc. dr. Agim Shabani.

Nė emėr tė Rektorit tė USHT-sė, theksoi se njė ndėr synimet e organizimit tė kėtij manifestimi nė USHT ėshtė kuptimi dhe koncepti i lirisė akademike nė institucionet e arsimit sipėror, si njė komponent i rėndėsishėm pėr zhvillim tė qėndrueshėm dhe faktor pėr integrimin e plotė tė Universitetit nė rrjedhat e pėrgjithshme tė vendit.

Mbi jetėn e veprėn e Fan S. Nolit dhe Mitrush Kutelit fjalė rasti mbanė Mr. Ibrahim Veliu dhe doc. dr. Luljeta Isaku.

Drejtori i Postave tė Maqedonisė, z. Sadulla Izairi, shprehu falėnderime Universitetit Shtetėror pėr mundėsimin dhe organizimin e kėtij manifestimi.

Programin e pasuruan edhe studentėt, Altrim Mamuti me pjesė artistike nga veprat e Nolit dhe Kutelit, Yllza Baftiari me violė dhe Arben Ibrahimi me klarinet.

Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio