Studentet.info
Lajme : Prezantimi i programit tė bursave FULBRIGHT pėr studiues nė USHT
Kyqur 25-10-2007 3:04:32 (1460 Lexime)

Prezantimi i programit tė bursave FULBRIGHT pėr studiues nė USHT

TETOVĖ, 24 TETOR- Pėrfaqėsues tė ambasadės sė Shteteve tė Bashkuara nė Maqedoni nėn kryesimin e zonjės Amy Storrow, zyrtare nga marrėdhėniet me jashtė, qėndruan nė Universitetin Shtetėror tė Tetovės. Qėllimi i vizitės ishte prezantimi i programit tė bursave pėr studiues FULBRIGHT, njėra nga programet mė tė njohura nė botė qė financon hulumtues tė fushave tė ndryshme, programe pėr studime master si dhe studime deridiplomike e kėmbim studentėsh. Z. Storrow para profesorėve dhe asistentėve tė USHT-sė prezantoi programin e bursave tė FULBRIGHT dhe dha informacione mbi natyrėn e programit tė bursės, mundėsitė qė ofrohen, mėnyrėn e aplikimit, afatet e aplikimit dhe informacione tjera rreth programit tė bursės.“Programi ėshtė i dizajnuar pėr profesorė qė kanė tė kryer doktoraturės (pėr artet master) dhe zgjat nga 4 deri nė 9 muaj. Kėrkohet vetėm pasion pėr hulumtime.” – u shpreh pėrfaqėsuesja e ambasadės amerikane.

Nė prezantim ishin tė pranishėm profesorė dhe asistentė nga tė gjitha fakultetet e USHT-sė dhe pėrfaqėsues tė zyrės pėr marrėdhėnie ndėrkombėtare tė USHT-sė tė cilėt edhe do tė ofrojnė mbėshtetje pėr aplikim. Materialet e nevojshme pėr aplikim mund tė merren nė kėtė link:

http://skopje.usembassy.gov/fulbscholar0809.html
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio