Studentet.info
Lajme : Delegacion I PDSH –sė viziton studentėt grevistė tė UT -sė
Kyqur 01-12-2004 11:30:31 (1738 Lexime)


Delegacion I PDSH –sė viziton studentėt grevistė tė UT-sė

Matoshi premton pėrkrahjen e PDSH-sė pėr studentėt grevistė

Tė premten mbas dite, njė delegacion I PDSH –sė i udhėhequr nga sekretari gjeneral z.Ruzhdi Matoshi dhe nėnkryetari i partisė z. Sulejman Rushiti, vizitoi studentėt grevistė tė Univerzitetit tė Tetovės. Nė kėtė delegacion merrnin pjesė edhe nėnkryetari i RDSH –sė z. Sheref Saliu, kryetari i RDSH –sė dega Tetovė z.Rametulla Kuēi. Kėtė delegacion e priti kėshilli i studentėve grevistė me nė krye z. Bashkim Gllareva.Studentėt grevist nė kėte takim kan sqaruar se nė qershor kan pasur premtime se do tė ketė zgjidhje pėr kėtė problematikė, por e gjitha mbeti nė fjalė.
Ata theksuan se studentėt si kėrkesė tė parė e kanė pasur legalizimin e fakultetit tė mjeksisė por pasiqė vet autoritetet e UT –sė si dhe Ministria e Arsimit thonė se nuk ka kushte pėr legalizim atėhere nuk na mbetet gjė tjetėr ve[ transferit kolektiv. Nė vazhdim udhėheqsi i studentėve tha se pėr tė takuar grevistėt kanė ardhur shum personalitete politike por bashkpunim konkret deri sot nuk ka, duke shprehur indinjatėn e thellė ndaj ministrit tė arsimit z. Pollozhani,qė siē theksoi ai nuk ka ardh as edhe ti shoh se nė ē‘gjendje ndodhen.
Sekretari i PDSH-sė uka thėnė grevistėve |"Ju jeni viktimė e njė marrveshje tė dobėt politike"
ruzhdi Matoshi nė fund tė kėtij takimi theksoi se ky problem do tė jet primar nė agjendėn e PDSH –sė duke e ngritur atė si nė institucionet vendase duke vėnė theks tė ve[ant nė takimet me pėrfaqsues tė komunitetit ndėrkombėtar.
(R. M)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio