Studentet.info
Lajme : Anketė: Interneti mbizotėron mbi televizionin nė mesin e tė rinjve nė Evropėn Perėndimore
Kyqur 15-11-2007 9:53:56 (1456 Lexime)


Anketė: Interneti mbizotėron mbi televizionin nė mesin e tė rinjve nė Evropėn Perėndimore

Interneti nė mesin e tė rinjve nė Evropėn Perėndimore ėshtė mė i popullarizuar se televizioni, tregojnė rezultatet nga hulumtimet e shtatorit, tė organizatės Asociacioni evropian pėr shpallje interaktive.
Sipas kėtyre rezultateve, numri i tė rinjve tė cilėt dėshirojnė tė ulen para kompjuterit me Internet pėr herė tė parė ėshtė mė i madh se ata qė parapėlqejnė programet televizive.
Hyrje direkte nė rrjetin global kanė gjashtė prej dhjetė personave nė rajon, tregojnė rezultatet nga hulumtimi.
Sipas anketės nė vitet e fundit, numri i tė ashtuquajturave "surferė tė argjentė", persona mbi 55 vjet tė cilėt kėnaqen nė kėrkimin nė Internet, ėshtė rritur pėr 12 pėr qind, ndėrsa pėr tetė pėr qind ėshtė rritur numri i grave tė cilat e shfrytėzojnė Internetin.


Mbi 80 pėr qind e tė anketuarėve kanė deklaruar se pa ndonjė nga funksionet e Internetit "nuk do tė kishin mundur tė jetojnė".
Internetit nė krahasim me televizionin i japin pėrparėsi tė rinjtė midis moshės 16 dhe 24 vjeē. Prej tyre, 82 pėr qind e shfrytėzojė Internetin nga pesė deri shtatė ditė nė javė, ndėrsa televizionin e frekuentojnė kaq shpesh 77 pėr qind e personave tė asaj grupmoshe.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio