Studentet.info
Lajme : Mbyllet Universiteti "Sorbona"
Kyqur 23-11-2007 16:47:26 (1542 Lexime)Mbyllet Universiteti "Sorbona"

PARIS, 23 NĖNTOR - Universiteti francez "Sorbona" sot ėshtė mbyllur pas pėrleshjeve tė ashpra qė shpėrthyen mes demonstrantėve qė janė kundėr reformave shkollore dhe studentėve qė donin tė hynin nėpėr klasa.
Administrata e "Sorbona"-s njoftoi se i kanė anuluar orėt dhe paralajmėroi se zyret e kėtij institucioni arsimor do tė jenė tė mbyllura edhe gjatė fundjavės, meqė njė grup studentėsh me forcė bllokuan njėrėn prej hyrjeve tė Universitetit.
"Kėta studentė pėr ēdo ditė pėrdorin forcė, ndėrsa sot fizikisht i sulmuan ata qė dėshirojnė tė ndjekin mėsimin", saktėsohet nė kumtesėn.


Studentėt tėrėisht apo pjesėrisht kanė bllokuar hyrjet e mė shumė se dhjetėra universiteteve nė mbarė Francėn qė nga fillimi i kėtij muaji, nė kuadėr tė protestit pėr shkak tė vendosjes sė kapitalit privat nė universitetet
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio