Studentet.info
Lajme : FILLOJNĖ PĖRGADITJET PĖR TĖ DIPLOMUARIT NĖ USHT
Kyqur 23-02-2005 5:54:28 (2436 Lexime)


Studentėt me uniformė festive gjatė marrjes sė diplomave

TETOVĖ, 23 SHKURT- Studentėt qė do diplomohen nė Universitetin Shtetėror nė Tetovė dhe pėr disa studentė qė janė diplomuar kėtė vit, nė mėnyrė festive do tė marrin diploma nė njė ceromoni festive tė cilėn do ta organizojė rektorati i USHT-sė kėtė vendim e ka marrė Senati i Universitetit Shtetėror nė Tetovė, nė njėrėn nga mbledhjet e fundit tė realizuar kėtė vit.
Sipas sekretarit tė pėrgjitshėm Bashkim Slemani me kėtė vendim Universiteti Shtetėror i Tetovės do tė ndėrroj imazhin e deritanishėm dhe do tė inkurajojė studentėt pėr pėrkushtim sa mė tė madh tė tyre gjatė studimeve.Senati i USHT-sė ka vendosur qė rektori, prorektori dekanėt e fakulteteve dhe sekretari i pėrgjithsėm tė mbajnė uniformė festive gjatė dorėzimit tė diplomave studentėve qė do tė diplomohen nė Universitetin Shtetėror nė Tetovė.
Javėn e ardhshme pritet qė tė dorėzohen 150 diploma pėr studentėt qė janė diplomuar nė USHT.

Nga: Halit AJDINI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio