Studentet.info
Lajme : Pasurohet bibloteka me dy libra nga Dr.Veton LATIFI
Kyqur 27-12-2007 11:31:18 (4857 Lexime)


TETOVĖ,27 DHJETOR- Nė Universitetin e Evropės Juglindore nė Tetovė, u bė promovimi i dy librva tė Doc.Dr Veton LATIFIT “Teoritė e Shkencave Politike” dhe “Institucionet Politike”. “Ky libėr nga Dr. Veton Latifi adreson tre ēėshtje kyēe, nė studimin e shkencave politike: konceptet themelore tė teoirive politike, qasjet metodologjike dhe idelogjitė” tha nėpėrmes nje letre recezenti Prof.Dr. Florian Bieber (nga Universiteti i Kentit-Britani e Madhe).
Ndėrsa Prof Dr. Etem Aziri njėherit edhe recezent i dy librave tė Dr.Veton Latifit tha: “une nuk vulos shumė lehtė sepse mbaj pėrgjegjėsi mbi atė qė nėnshkruaj, por librat e Vetonit mė kanė dhėnė guxim dhe jam krenar qė jamė receznet nė tė dy vėllimet e tij”.


Por nė syrin krtik Prof.Aziri shprehu se librat nuk kanė tė pėrmendur autor tė mėdhej nė brendėsin e tyre sikur e zbeh pak idelogjinė e librave. “Sikur tė kishe pėrdorur mė shumė citate nga autorėt e mėdhej jo pėr tė zbukuruar fjalit por pėr t’ju dhėnė njė peshė mė tė madhe fjalve do tė ishte mė e mirė” tha recezneti i librave Prof.Dr. Etem Aziri.
Prof.Aziri sugjeroi qė librat e Dr. Veton Latifit tė lexohen nga e prapa sepse aty do tė shikoni bibliografinė e gjatė dhe do tė kuptoni se ėshtė njė libėr i fuqishėm.
Gjithashtu nė pėrurimin e librave foli edhe prorektori Dr.Zamir Dika ku foli nė emėr tė rektoratit duke thėnė se Universiteti do tė vazhdoj tė pėrkrah botime cilėsore, tė ngjashme.
Duke i falėnderuar tė pranishmit dhe ata qė ndihmuan nė botimin e librave Dr. Veton Latifi u shpreh se kėto libra janė si njė gurė ku tė tjerėt tė ndėrtojnė kalanė. (S.I)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio