Studentet.info
Lajme : Universiteti Musliman
Kyqur 26-02-2005 6:25:06 (1633 Lexime)


"Si do tė hapet Universiteti Musliman"

Shqipėri, 26 SHKURT- Gjatė njė konference pėr shtyp ditėn e djeshme, Komuniteti Mysliman ka bėrė tė ditur se ėshtė pėrgatitur platforma organizative dhe dokumentacioni pėr hapjen e Universitetit tė parė Islamik nė Shqipėri. Kėshtu platforma organizative dhe dokumentacioni kanė tė bėjnė me korrespondencėn me tė gjitha institucionet duke filluar qė nga Ministria e Arsimit dhe e Shkencės. Nėnkryetari i Komunitetit Mysliman Bledar Myftari theksoi dje se ky komunitet nė bashkėpunim edhe me Komitetin Shtetėror pėr Kultet po vazhdojnė studimin pėr tė plotėsuar tė gjitha procedurat ligjore pėr kėtė gjė

Sipas Myftarit me kėtė po merret njė komision i posaēėm. “Njė komision i posaēėm ėshtė duke kompletuar tė gjitha procedurat, qė kėrkon legjislacioni shqiptar pėr hapjen e universitetit”, -tha Myftari. Drejtuesit e Komunitetit Mysliman iu kėrkuan dje mediave tė mos politizojnė ēėshtjen e besimit nė kronikat e tyre, ndėrsa theksuan se bėhet fjalė pėr njė Universitet Islamik dhe jo Teologjik.

nga:V.Gogo
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio