Studentet.info
Lajme : USHT lirohet nga taksat
Kyqur 31-01-2008 6:59:15 (1428 Lexime)

Tetovė, 31 JANAR - Universiteti Shtetėror i Tetovės nuk do tė paguajė taksa komunale. Ky ishte vendimi i Kėshilltarėve tė Kėshilli tė Komunės sė Tetovės nė seancėn e sė mėrkurės, qė u miratua me shumicėn e votave. USHT paraprakisht i kishte dėrguar njė kėrkesė Kėshillit tė Komunės sė Tetovės, pėr lirimin nga kompensimi pėr rregullimin e tokės pėr ndėrtimin e objekteve pėr fakultete. Udhėheqėsi i Sektorit pėr planifikim urbanistik pranė Komunės sė Tetovės, Avni Ibrahimi, thotė se ky vendim ėshtė nė tė mirė tė tė gjithėve. "Vendime tė kėtilla janė marrė edhe nė tė kaluarėn, me ē'rast disa institucioneve u janė bėrė lirime", sqaron Ibrahimi.
(U.H)

Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio