Studentet.info
Lajme : Bexheti rektori mė i vyeshėm i USHT-sė
Kyqur 08-02-2008 6:04:12 (1346 Lexime)


SHKUP, 7 SHKURT– Rektori aktual i Universitetit Shtetėror tė Tetovės (USHT), Sadi Bexheti, ka fituar “betejėn e mė tė suksesshmit”, nė njė sondazh elektronik tė realizuar tė ueb faqen “studentet.info”.

Sipas rezultateve tė kėtij sondazhi, i cili ka pėrfunduar mesditėn e sė mėrkurės, rektori Bexheti, ka marrė 43 pėr qind tė votave. Nė pyetjen se “Cili rektor e ktheu USHT-nė nė institucion tė mirėfilltė arsimor”, pėr Bexhetin ėshtė klikuar 433 herė, pėr rektorin e parė tė UT-sė, Fadil Sulejmanin 166 herė, pėr Nexhbedin Beadinin 61 herė, kurse pėr Remzi Nesimin 46 herė.

Tė tre kėta bashkė kanė marrė gjysmėn e votave tė Bexhetit, pra 223 vota, qė nė pėrqindje i bie tė kenė marrė 16 pėr qind (Sueljmani) 6 pėr qind (Beadini) dhe 4 pėr qind (Nesimi). Relativisht i lartė ėshtė numri i atyre qė vanė votuar “asnjėrin”. Pra, pėr kėtė mundėsi votimi, ėshtė klikuar 294 herė. Nė totalin e votave, kjo pėrbėn 29 pėr qind dhe paraqet pėrgjigjen e dytė me mė tepėr vota tė sondazhit.

Edhe te hapėsira pėr “asnjėrin” ėshtė votuara mė tepėr se sa pėr Sulejmanin, Beadinin dhe Nesimin, bashkė. Madje, nė debatin qė “studentet.info” ka hapur enkas me kėtė sondazh vetėm te kategoria e atyre qė kanė votuar pėr “asnjėrin” mund tė gjenden forumistė, tė cilėt deklarohen dhe debatojnė me emrin dhe mbiemrin e tyre tė vėrtetė. Njė votė thuhet se ėshtė e barasvlershme me njė votues.

Nga: Laura PAPRANIKU
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio