Studentet.info
Lajme : Atentat me 3 plumba studentit, largohet autori
Kyqur 19-02-2008 5:12:34 (1550 Lexime)

TIRANĖ, 19 SHKURT- Atentat me tre plumba studentit Behar Elezi, 23 vjeē. Ngjarja ka ndodhur rreth orės 19.05, tė mbrėmjes sė djeshme pranė nje servisi nė rrugėn “Mine Peza” nė Tiranė. Autori ka mundur tė largohet, ndėrsa policia ka ndihmuar nė dėrgimin pėr ndihmė mjekėsore nė Spitalin Ushtarak nė kryeqytet.
Deri ne oret e vona te mbremjes, Elezi, ndodhej nen trajtimin intensiv te mjekeve ne urgjencen e reanimacionit te spitalit, ndersa mjeket nuk japin ende siguri te plota per jeten e tij. Nje grup oficeresh te skuadres se zbulimit te vrasjve dhe ata te Komisariatit numer 3 te Policise se Tiranes, mesohet se kane nisur hetimin per autoresine e ngjarjes.

Hetuesit ishin ne pritje te permiresimit te gjendjes se te plagosurit, pasi deshmia e tij konsiderohej teper e rendesishme per sqarimin e ngjarjes. Nderkaq, ne polici jane shoqeruar disa persona qe dyshohet te kene pare ngjarjen. Sipas policise, tentativa e vrasjes dyshohet te kete ardhur pas ndonje grindje banale mes Elezit dhe autorit qe e plagosi.(News24)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio