Studentet.info
Lajme : Hidhet nga shkembi mbi det, i jep fund jetes studentja 20 vjecare
Kyqur 26-02-2008 3:24:18 (4400 Lexime)


VLORĖ, 26 SHKURT -Vetem 20 vjec dhe i jep fund jetes. Ngjarja e rende ka ndodhur gjate mbremjes se djeshme ne Vlore prane tunelit te Ujit te Ftohte. Kejda Hasanko studentja nga Skrapari ne vitin e pare per gjuhet e huaja, anglisht eshte hedhur nga shkembi ne det duke gjetur keshtu vdekjen e menjehershme. Policia e cila ka shkuar menjehere ne vendgjarje ka gjetur trupin rreth ores 11:00. Mesohet se studentja pak para se te hidhej nga shkembi mbi det ka telefonuar shoqet e saj te cilat i ka lajmeruar per vendimin e tmerrshem qe kishte marre per jeten e saj. “ Mos me merrni ne tel, se po hidhem nga shkembi”, mesohet se kane qene fjalet e fundit qe shoqet kane degjuar nga Kejda.

Nuk dihen ende shkaqet qe kane cuar vajzen te vetevritej, por deshmitare jane shprehur se studentja eshte pare e shqetesuar dy ditet e fundit madje duke qare vazhdimisht.
Trupi i cili u gjet ne det dhe me pas u terhoq nga nje gomone deri ne breg, tashme eshte derguar ne morgun e spitalit. Nderkohe jane lajmeruar dhe familja e vajzes per ngjarjen e rende.
(D.B-BalkanWeb)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio