Studentet.info
Lajme : U REALIZUA PREMTIMI I REKTORIT ARSIM BAJRAMI
Kyqur 02-03-2005 9:25:17 (1540 Lexime)


Studentėt e UT-sė pranohen solemnisht nė UP

Prishtinė, 2 MARS- Nė amfiteatrin e Fakultetit tė Mjekėsisė tė UP-sė, ėshtė bėrė dje pranimi solemn i studentėve tė Fakultetit tė Mjekėsisė tė UT-sė, tė cilėt nė bazė tė marrėveshjes ndėrministrore tė arritur nė Ohėr, duhej tė transferoheshin nė UP.
Nė kėtė solemnitet kanė marrė pjesė rektori i Universitetit tė Prishinės Asim Bajrami, ai i Universitetit Shtetėror tė Tetovės, Nexhbedin Beadini dhe dekani i Fakultetit tė Mjekėsisė i UP-sė Bajram Nura.Tė dy rektorėt u kanė uruar mirėseardhje studentėve tė UT-sė nė fjalimin e rastit gjatė pranimit tė studentėve tė UT-sė. Rektori i USHT-sė Nexhbedin Beadini transferimin e studentėve tė UT-sė nė UP e ka cilėsuar si dėshmi pėr bashkėpunimin e mirė qė ekziston ndėrmjet dy universiteteve shqiptare. Mbi 180 studentė tė UT-sė deri nė qershor do tė ndjekin ligjėrata nė lėndėt diferenciale. (H.A.)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio