Studentet.info
Lajme : Vetėm Universiteti i Prishtinės ka tė drejtė tė organizojė e zhvillojė programe studimi tė Doktoraturės
Kyqur 28-02-2008 8:08:06 (1458 Lexime)


PRISHTINĖ, 28 SHKURT - Meqė nė forma tė ndryshme po rriten tendencat pėr Zhvillimin e Programeve tė Doktoraturės nė Universitet Private nė Kosovė, pa i plotėsuar kushtet dhe kriteret e parapara me Ligji mbi Arsimin e Lartė dhe Udhėzimit Administrativ pėr Licencimin e Bartėsve Privat tė Arsimit tė Lartė, e me qėllim tė parandalimit tė dukurisė sė tillė, MASHT ka marr vendim qė vetėm Universiteti i Prishtinės aktualisht ka tė drejtė tė organizoj dhe zhvillojė programe studimi tė Doktoraturės.

Me kėtė vendim ndalohet organizimi dhe zhvillimi i programeve tė studimit tė Doktoraturės pėr tė gjithė bartėsit privat tė arsimit tė lartė nė Kosovė, me qė aktualisht asnjėri prej tyre nuk i plotėson kushtet dhe kriteret pėr organizimin dhe zhvillimin e programeve tė studimit tė Doktoraturės.

Ēdo bartėsi privat tė arsimit tė lartė, i cili organizon dhe zhvillon Programe tė Studimit tė Doktoraturės pa licencė, me Aktvendim do t`i merret licenca.

Vendimi nė fjalė ka hy nė fuqi nė ēastin qė ėshtė nėnshkrua nga Ministri i Arsimit, Shkencės dhe Teknologjisė, Enver Hoxhaj, njofton Zyra pėe informim pranė MASHT-it. (RTK)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio