Studentet.info
Lajme : Prezantimi i programeve pėr arsim tė lartė tė finansuara na Ambasada Amerikane nė Maqedoni
Kyqur 10-04-2008 11:54:01 (1284 Lexime)

Tetovė, 9 Prill – Asistenti i ēėshtjeve arsimore pranė ambasadės sė Shteteve tė Bashkuara nė Maqedoni, Zt.Gazmend Ilazi qėndroi nė Universitetin Shtetėror tė Tetovės.
Qėllimi i vizitės ishte prezantimi i programeve tė bursave pėr studiues si Fulbright, Hubert H. Humphrey dhe programe tė njohura nė botė qė financojnė hulumtues tė fushave tė ndryshme, programe pėr studime master si dhe studime tė doktoraturės dhe hulumtime tė ndryshme shkencore.

Para profesorėve dhe asistentėve tė USHT-sė folėn edhe shfrytėzues momental tė kėtij programi tė cilėt punojnė nė Maqedoni si prof. Judy Richardson e cila ėshtė shfrytėzuese e programit Fulbright dhe punon njėkohėsisht nė USHT dhe UEJL dhe Prof. Vesel Memedi i cili ėshtė fitues i bursės Fulbright me tė cilėn ka fituar tė drejtėn tė bėn hulumtime nė SHBA

Asistent i ēėshtjeve arsimore Gazmend Ilazi prezantoi programet e bursave tė dhe dha informacione mbi natyrėn e programit tė bursave, mundėsitė qė ofrohen, mėnyrėn e aplikimit, afatet e aplikimit dhe informacione tjera rreth kėtyre programeve.Nė prezantim ishin tė pranishėm profesorė dhe asistentė nga tė gjitha fakultetet e USHT- sė si dhe stafi administrative tė cilėt do tė ofrojnė mbėshtetje pėr aplikim si pėr studentėt ashtu edhe pėr profesorėt e interesuar.

Informata me tė detajuara nė lidhje me programet e prezantuara mund ti merrni nė Pdf ose Word dokument


Datotekat e bashkangjitura: EDU Outreach (2).doc 


Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio