Studentet.info
Lajme : Akademi Solemne nė UT
Kyqur 04-03-2005 4:19:50 (1594 Lexime)


Festė e arsimit shqip nė Maqedoni

Tetovė, 4 MARS- Universititi Shtetėror i Tetovės sot nė orėn 12 do tė mbajė akademi solemne me rastin e legalizimit tė tij. Solemniteti do tė mbahet nė objektin e ri tė USHT-sė ish konvikti i qytetit nė afėrsinė e shkollės sė mesme tė Bujqėsisė. Nė kėtė solemnitet janė tė ftuar personalitete nga jeta shoqėrore, politike, kulturore, bashkėpuntor tė universiteteve, rektorėt e tė gjitha universiteteve tė rajonit dhe shumė instuticione ndėrkombėtare.“Kemi ftuar nė solemnitet kryetarin e shtetit, kryeministrin, ministrin e Arsimit, liderėt e partive politike, personalitete nga jeta kulturore politike dhe studentėt e USHT-sė” deklaroi sekretari i pėrgjitshėm Bashkim Selmani.
Nė kėtė solemnitet do tė ndahen edhe diplomat e para zyrtare per studentėt e UT-sė .
“60 diploma do tė ndahen nė mėnyrė solemne nė kėtė ceromoni, ku do tė festojmė legalizimin e Universitetit Shetėtror tė Tetovės”, sqaroi sekretari i pėrgjithshėm i USHT-sė.
Pas 11 vjetėsh pėrpjekje, shqiptarėt nė Maqedoni mė nė fund sot do tė festojnė arritjen mė tė madhe tė tyre nė fushėn e arsimit.

Nga: Halit AJDINI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio