Studentet.info
Lajme : Zv/ambasadori i SHBA-ve , z. Thomas J. Navratil para studentėve
Kyqur 19-04-2008 6:26:46 (1586 Lexime)


TETOVĖ 19 PRILL - Zėvendės Ambasadori i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės nė Shkup, z. Thomas J. Navratil, tė martėn do tė qėndrojė nė Tetovė, ku do tė prezantoj temėn “ Procesi i politikės sė jashtme tė SHBA-ve”. Prezantimi do tė mbahet ditėn e martė mė 22 prill me fillim nė ora 17: 00, nė Kėndin Amerikan nė Tetovė (KAT). Aty pritet tė marrin pjesė politikan, studentė qytetarė tė ndryshėm si dhe aderues tė Kėndit Amerikan nė Tetovė. Tė cilėt do tė kenė mundėsi tė marrin pjesė aktivisht nė kėtė tematikė.

Ndryshe, nė KAT zhvillohen ligjėrata dhe prezantime tė ndryshme tė kulturės, historisė dhe risive amerikane, po aty paraqiten mundėsitė e studimeve dhe bursave pėr tė vazhduar nė universitetet e SHBA-ve.
Ndėrkohė tė enjten, ( 24 prill) me fillim nė ora 18:00 do tė mbahet njė prezantim i drejtorisė sė Shoqatės Alumni pėr bashkėpunim dhe kėmbim tė studentėve tė Maqedonisė dhe SHBA-ve.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio