Studentet.info
Njoftime : E-service
Kyqur 28-04-2008 2:26:47 (2912 Lexime)


Tė nderuar studentė,

Me qėllim tė avancimit tė komunikimit nė mes tė studentėve dhe Universitetit AAB – ne kemi lansuar edhe shėrbimin online tė komunikimit pėrmes faqes zyrtare www.universitetiaab.com
Tash e tutje, tė gjithė studentėt e regjistruar nė Universitetin AAB, kanė njė llogari kyējeje nė kuadėr tė kėsaj faqeje, dhe do tė kenė qasje nė tė gjitha tė dhėnat pėr studimet e tyre.
Nė ueb faqen e Universitetit AAB, nė pjesėn LOGIN PĖR STUDENTĖ, ju do tė mund tė merrni informacione pėr nivelin tuaj tė studimeve, pėr suksesin e arritur, pėr obligimet tuaja ndaj Universitetit, pėr rezultatet e provimeve, tė kolokuiumeve, tė testeve, pėr oraret e ligjėratave, oraret e provimeve dhe pėr ēdo gjė qė mund tė jetė nė interesin tuaj.

Pėr t’ u kyēur nė llogarinė tuaj ndiqeni kėtė procedurė.

1. Hape faqen zyrtare tė Universitetit AAB – www.universitetiaab.com

2. Kliko mbi butonin LOGIN PĖR STUDENTĖ

3. Nė fushėn USERNAME – shkruaj me tė vogla: emri.mbiemri (p.sh. zana.bardhi)

4. Pėr tė marrė passwordin, ju duhet tė dini numrin e saktė tė dosjes (indeksit tuaj). Passwordi juaj do tė formohet duhet i shtuar inicialeve tė emrit dhe mbiemrit numrin e dosjes, p.sh.
Inicialet e Zana Bardhit janė ZB, nėse Zana Bardhi ėshtė studente nė Fakultetin Juridik dhe ka kėtė numėr dosjeje (indeksi) FJU-0046/06, passwordi i saj do tė jetė – ZBFJU-0046/06

5. Duke pasur parasysh mundėsinė e keqpėrdorimit tė numrit tė dosjes, ne kemi vendosur edhe njė kusht tjetėr pėr tė arritur deri te kyēja. Pasi tė keni dhėnė username (emri.mbiemri) dhe passwordin (inicialet dhe numrin e saktė tė dosjes), nga ju do tė kėrkohet tė shkruani edhe ditėlindjen e saktė tuajėn (forma e kėrkuar dl/ml/vl – data e lindjes/muaji i lindjes/viti i lindjes). Me kėtė rast, ju do tė mund tė ndėrroni menjėherė passwordin tuaj dhe tė jeni tė sigurtė nė tė.
Po ashtu, duke pasur parasysh qė kjo metodė e komunikimit, do tė mundėsojė edhe shėrbimin NEWSLETTER, me ē’rast ju do tė mund tė merrni informacionet edhe nė e-mail, ne kemi krijuar edhe nga njė e-mail zyrtar pėr tė gjithė studentėt e regjistruar.
Nė faqen zyrtare, nė buttonin WEBMAIL, shkruani tė dhėnat e njėjta si pėr shėrbimin nė STUDENTS LOGIN – emri.mbiemri dhe passwordi (p.sh. zana.bardhi – passwordi ZBFJU-0046/06).
Me kėtė rast, ju do tė kyēeni nė e-mail zyrtar tuajin, ku do tė mund tė merrni tė gjitha njoftimet.

Urime dhe suksese!
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio