Studentet.info
Lajme : Studentėt nga SHBA-ja dhe Europa vizituan USHT-ėn
Kyqur 14-05-2008 4:13:50 (1615 Lexime)


TETOVĖ, 13 MAJ- Universitetin Shtetėror tė Tetovės e vizituan njė grup prej 10 studentėsh nga vende tė ndryshme si Franca, Austria, Gjermania,Amerika e Sllovakia, tė udhėhequr nga pėrfaqėsuesi i Akademisė Diplomatike tė Vjenės, prof. Michel Cullin. Qėllimi i vizitės ishte shkėmbimi i pėrvojave tė studimeve. Studentėt u interesuan pėr pėrvojat e studimeve nė USHT, sistemin e studimeve, planprogramet etj.

Ata u pritėn nga Rektori i USHT-sė, prof. dr. Sadi Bexheti, shefi i zyrės pėr marrėdhėnie ndėrkombėtare, doc. Senad Abduli dhe njė grup studentėsh nga Fakulteti Filologjik i USHT-sė tė cilėt edhe informuan pėr nga afėr mbi kapacitetet dhe mundėsitė qė ofron Universiteti Shtetėror i Tetovės.
U diskutua edhe mbi mundėsitė e bashkėpunimit dhe mundėsimin e vizitave tė ngjashme nga studentėt e USHT-sė nė Universitetet evropiane tė cilėt ata pėrfaqėsonin.


Grupi i studentėve do tė qėndroj disa ditė nė Tetovė pėr tė vazhduar nė Prishtinė si pjesė e ekspeditės disa ditore.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio