Studentet.info
Lajme : Ekipi i USHT-sė zė vendin e parė nė SPORTFEST 2008, Turqi
Kyqur 23-05-2008 9:38:00 (2331 Lexime)

TURQI - Nga data 14 deri mė 19 maj, nėn organizimin e Universitetit Bogaziēi u mbajt “Sportfest 2008” njė garė ndėrkombėtare nė mė shumė sporte, e 28-ta me radhė e organizuar.
Ishin pikėrisht studentėt e USHT-sė, ata qė pėrfaqėsuan Maqedoninė nė kėto gara sportive edhe atė nė futboll tė madh, nė kategorinė e meshkujve, volejboll, nė tė dy kategoritė, atė tė meshkujve dhe tė femrave.Volejbollistė e USHT-sė, Habil Ajeti, Naim Abazi, Flaurent Islami dhe Besim Rexha arritėn tė zėnė vendin e parė pas 5 ndeshjeve tė fituara radhazi. Ata nė finale mundėn ekipin zviceran tė St.Gallenit.
Edhe ekipi i femrave nė volejboll i pėrbėrė nga Teuta Rexha, Arta Huseini, Ivana Zafirovska dhe Marjana Jovanovska arritėn nė piedestal duke zėnė vendin e dytė. Edhe ekipi i futbollit arriti rezultate tė lakmueshme, duke u pozicionuar si i 4-ti nė konkurrencė prej mė shumė se 15 ekipe.
Udhėheqės tė trupės sportive nga Universiteti Shtetėror i Tetovės ishin profesorėt Fadil Mahmuti dhe Miftar Zyberi. Ata u shprehėn shumė tė kėnaqshėm nga rezultatet e arritura nė kėtė garė ndėrkombėtare ku USHT-ja arriti qė nė 3 sporte konkurruese tė zė vendin e parė (volejboll meshkuj), tė dytin (volejboll femra) dhe tė katėrtin (futboll meshkuj). “Ėshtė njė e arritur e madhe pėr Universitetin dhe sportin nė pėrgjithėsi, qė nga ky evinement i rėndėsishėm ndėrkombėtar tė kthehemi me mė shumė medalje” u shpreh prof. Mahmuti.

Prof. Miftar Zyberi potencoi edhe pėrkrahjen e rektoratit tė USHT-sė, e cila gjatė tėrė periudhės nuk ka munguar dhe qė frytet e ndihmesės sė tillė shihen qė tani, pėrmes pėrfaqėsimit tė denjė tė Universitetit nė gara ndėrkombėtare.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio