Studentet.info
Lajme : Aksion pėr dhurim gjaku nė USHT
Kyqur 23-05-2008 9:39:19 (1455 Lexime)

TETOVĖ, 21 maj 2008 - Universiteti Shtetėror i Tetovės i ėshtė pėrgjigjur pozitivisht kėrkesės sė Kryqit tė Kuq pėr organizimin e dhurimit tė gjakut nė objektet e Universitetit. Njė numėr i konsiderueshėm i stafit akademik dhe administrativ si dhe studentė kanė shprehur gatishmėri pėr dhurim gjaku.

Organizatori dr. Irfan Baftjari u shpreh se vlerėson shumė bashkėpunimin me Universitetin Shtetėror tė Tetovės qė sigurojnė hapėsira dhe informojnė me kohė studentėt e stafin pėr njė organizim tė tillė.
Aksioni i dhurimit tė gjakut do tė vazhdoj edhe ditėt nė vijim, nė ambientet e Fakultetit tė Shkencave Matematiko-Natyrore (22 maj 2008) dhe nė Fakultetin e Arteve (23 maj 2008).

“Ėshtė pėr t’u vlerėsuar kjo iniciativė dhe ndjej njė obligim moral dhe human qė sadopak t’i kontribuoj shoqėrisė e sidomos atyre qė kanė nevojė pėr gjak. Do ndjehem i qetė shpirtėrisht kur do tė dėgjoj qė ėshtė shpėtuar tė paktėn njė jetė si rezultat i gjakut tė dhuruar”- u shpreh Naser Nebiu, njė nga dhuruesit e gjakut.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio