Studentet.info
Njoftime : Fillon manifestimi “Ditėt e Universitetit AAB”, nga 23 maj - 30 maj 2008
Kyqur 23-05-2008 9:43:26 (1784 Lexime)Universiteti AAB, pėr herė tė dytė organizon Manifestimin Tradicional “Ditėt e Universitetit AAB”,
qė kėsaj here do tė zgjasė nga 23 maj – 30 maj 2008

Ndėr aktivitetet tė cilit do tė zhvillohen gjatė kėtyre ditėve, po theksojmė:
• Konferenca Ndėrkombėtare e Urbanizmit “Prishtina metropol ose...?”,
ku ndėr pjesėmarrėsit e shumtė do tė jenė ekspertė nga SHBA, Evropa dhe shtetet rajonale: Shqipėria, Maqedonia, Kroacia, Bosnjė e Hercegovina e Sllovenia
• Ekspozita Kolektive Vjetore e studentėve tė Fakultetit tė Arteve tė Universitetit AAB,
Hapja solemne e ekspozitės, Ministri i Kulturės, Valton Beqiri
• Akademia Solemne me rastin e 77 vjetorit tė lindjes sė Ramiz Kelmendit,
Pjesėmarrės, mysafirė nga Shqipėria, Maqedonia, Austria, Akademia e Shkencave dhe e Arteve tė Kosovės, etj.
• Koncert i Korit tė Filarmonisė sė Operės dhe Baletit tė Kosovės, dirigjent Baki Jashari• Prezantimet e studentėve tė fakulteteve tė Universitetit AAB
• Promovim i botimeve tė Shtėpisė Botuese AAB
• Ndarja e bursave pėr studentėt mė tė dalluar
• Aktivitetet tė shumta kulturore dhe sportive pėr studentėt

Aktivitetet e Manifestimit Tradicional “Ditėt e Universitetit AAB 2008” nisin me hapjen solemne tė manifestimit dhe me punimet e Konferencės Ndėrkombėtare tė Urbanizmit KNU-P, nė orėn 10,30, tUniversiteti AAB, pėr herė tė dytė organizon Manifestimin Tradicional “Ditėt e Universitetit AAB”,
qė kėsaj here do tė zgjasė nga 23 maj – 30 maj 2008
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio