Studentet.info
Njoftime : Specializime ne SHBA
Kyqur 28-05-2008 7:37:24 (1811 Lexime)


Kėndi Amerikan ju fton tė merrni pjesė nė prezantimin e programit Hubert H. Humphrey, me datė 29 maj 2008 ( E Ejte) , nė ora 18:00. Ky program paraqet bursė pėr profilizim dhe pėrsosje tė personave qė janė pjesė e sektorit publik dhe privat, me sė paku pesė vjet pėrvojė pune. Qėllimi i programit ėshtė qė pėrmes qėndrimit 10 mujor nė njėrin nga universitetet mė tė mira tė SHBA-ve, pėrmes seminareve, konferencave, prezantimeve etj, tė trajnohen persona pėr menaxhim mė tė mirė nė kompanitė vendore.
Programi do tė prezantohet nga Amy Storrow dhe Gazmend Ilazi, pėrfaqėsues tė Ambasadės Amerikane nė Shkup, e cila njėherit finanson kėtė program.


Me respekt:
Kėndi Amerikan Tetovė
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio