Studentet.info
Lajme : EuroKolegji fillon bashkėpunimin me Universitetin e Uellsit
Kyqur 09-06-2008 3:45:56 (1725 Lexime)

STRUGĖ, 9 QERSHOR - Universiteti prestigjioz mbretėror i Uellsit i themeluar para 115 vitesh, pėrmes EuroKolegjit tė Strugės po hyn nė Arsimin e Lartė nė Maqedoni.

Ky universitet ėshtė i interesuar pėr studimet e administrimit tė biznesit dhe ato pas diplomike.

Sipas njerėzve tė parė tė Universitetit tė Uellsit, Maqedonisė si njė vend me ardhmėri me perspektivė i nevojitet kuadėr i ri informatikės dhe besojnė se mundėsitė pėr studime qė tani ua ofron vendi maksimalisht do tė shfrytėzohen.

“Shpresoj se nė kolegj do tė pranohen njerėz tė komuniteti vendor tė cilėt kėtu do tė arsimohen dhe kėto do tė qėndrojnė. Po qe se vendosim marrėdhėnie tė bashkėpunimit atėherė edukimi do tė vazhdojė edhe nė Universitetin e Uellsit....", tha Fion Morgan nga Universiteti i Uellsit.

Nga EuroKolegji i Strugės thonė se ky ėshtė njė moment historik pėr Maqedoninė. Shpresojnė se bashkėpunimi me universitetin e Uellsit do tė thellohet pėrmes hapjes tė disa fakulteteve tė tjera.

"Shpresojmė se do tė jetė njė sukses i madh pėr studentėt tanė kėtu nė Republikėn e Maqedonisė qė tė fitojnė diploma britanike, diploma tė njohura ndėrkombėtare. Planet tona sė bashku me partnerėt e Uellsit janė qė tė zgjerohemi drejt Shkupit, Prishtinės dhe Tiranės”, deklaroi Armend Kadrioski, drejtor i EuroKolegjit.

Nė kuadėr tė Universitetit tė Uellsit funksionojnė gjithsej 18 fakultete.Miki Trajkovski
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio